Тенис

icon

Сите кратки вести

Монфилс победува на 3 од...
Монфилс победува на 3 од последните 5 меѓусебни средби со Федерер, а 4 од тие дуели се играле во максимален број на сетови
Ферер нема пораз од Симон на...
Ферер нема пораз од Симон на земјен терен
Раонич води со 5:0 во меѓусебните...
Раонич води со 5:0 во меѓусебните дуели со Чарди
Јанович има 5:0 во дуелите со...
Јанович има 5:0 во дуелите со Роџер-Васелин, а 4 од нив се во 3 сета
Ала Кудриавцева има освоено само...
Ала Кудриавцева има освоено само 1 сет на последните 9 настапи на тврда подлога
Дастин Браун нема победа на 8 од...
Дастин Браун нема победа на 8 од последните 9 настапи на тврда подлога
Денис Кудла ги добива 2 дуела...
Денис Кудла ги добива 2 дуела против Лукас Лацко на тврда подлога
Хорацио Зебалос ги изгуби сите 3...
Хорацио Зебалос ги изгуби сите 3 натпревари на тврда подлога во 2015 година, без притоа да освои сет

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување