02.07. - Финска (Инфо/Тип)

Илвес - СЈК (Веикауслига)
Илвес без креативецот Тенденг и капитенот од одбраната Хининен.
СЈК е во форма, но за 10 дена има натпревар во ЛШ со Бате Борисов.
СЈК постигнува 10 гола на последните 5 натпревари.
СПОРТФРЕШ ТИП: Х2

КТП - ГрИФК (Иконен)
КТП деновиве го отпушти тренерот Ристила.
КТП без суспендираниот Оситашвили.
КТП прима гол на сите натпревари сезонава, а на последните 3 и не успева да постигне.
ГрИФК е добар домашен тим, кој е без пораз оваа сезона на свој терен, додека пак на гости моментално е во серија од 4 порази на последните 5 натпревари.
СПОРТФРЕШ ТИП: 1

КПВ - Хака (Иконен)
КПВ е без суспендираниот Тибасу, кој е прв стрелец на тимот.
Натпреварот се игра на природна трева, додека пак Хака игра на вештачка на свој терен.
СПОРТФРЕШ ТИП: 0-2

Објавено на :
02 / Jul / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување