СПОРТФРЕШ - ПРЕДЛОЗИ / ТИПОВИ

ФУДБАЛ:

Арле - ГФЦ Ажаксио - Х2 (1.45 коефициент - сигурица, 2 - 2.4 коефициент - за останатите) - Арле веќе одамна е во трета лига и покрај тоа што има солидни резултати во пролетниот дел. ГФЦ Ажаксио по тешките натпревари со Троја, Дижон и Ним, конечно шанса да се освежи со 3 бода во борбата за Лига 1.

Лукон - Епинал - 1 (1.8 коефициент) - искрено немаме објаснување зашто коефициентот на 1 не е 1.2 на сите натпревари кога е Епинал во прашање.

Вехен - Оснабрик - 1 (2.3 коефициент) - Вехен нема победа на 4 натпревари на домашен терен во пролетниот дел (3 порази). Вехен победува на последните 4 дома против Оснабрик.

Казма - Ал Шабаб - 1 (1.45 коефициент).

Волвс - Дерби - 1 (2.7 коефициент - за храбрите, - 1.42 коефициент) - Дерби е во резултатска криза, нема победа на 5 натпревари во Чемпионшип (3 порази) и Дерби денес ќе биде без првиот стрелец Мартин (30/16) и Бакстон (одбрана, 19/3).

Троја - Кретил - 1 (1.6 коефициент) - Троја може и да мести натпревари до крајот на сезоната, предобра е за Лига 2, но кога даваат 1.6 коефициент вреди да се игра, посебно 1-1 во услов.

Манхеим - Кобленц - 1 (1.75 коефициент) - Кобленц со само 13 постигнати голови сезонава. Манхеим не прима гол на 4 од последните 5 дома. Малку е чудно што коефициентот на Манхеим од утрово е во нагорна линија во светските кладилници.

Пескара - Бари - Х2 (1.52 коефициент) - Бари победува на последните 3 гостувања кај Пескара. Како изгледа табелата, Пескара ќе биде презадоволна со бод од овој дуел, но Бари на некој начин мора да оди на 3-те и очекуваме да биде поопасен денес.

ТЕНИС:

Данчевич - Донати - 1 (1.4 коефициент) - Данчевич води 2:0 во меѓусебните дуели. Данчевич е 166ти на АТП, Донати е 416ти на АТП. Данчевич игра солидно на домашен терен неделава, се наоѓа во полуфинале и во парови на истиот турнир.

ХОКЕЈ:

Карпат - СаиПа - 1 (1.6 коефициент) - Има огромна  разлика во квалитет. Всушност и Карпат и Тапара се одвојуваат од останатите во лигата.

Линц - Болцано - 1 (1.6 коефициент) - 7-ми натпревари. Смешно би било било каков друг резултат освен лесна победа на Линц. Единствено нешто што не загрижува е што веќе 3 австриски екипи се во полуфинале (дури и Клагенфурт со 4:1 лесно го помина Знојмо), па заради атракција на лигата можеби ќе наместат  еве италијански тим како противник на Виена во полуфиналето. Инаку Линц претходно 5 пати по ред го победува Болцано на домашен терен и на 4 од нив постигнува најмалку 5 гола.

Објавено на :
20 / Mar / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување