СПОРТФРЕШ РАЗМИСЛУВАЊЕ - 02.09.2015

Балтимор Тампа Беј 2

Тампа Беј се уште имаат теоретски шанси за вајлд карта за во плејоф. 2-те победи во Балтимор зборуваат и дека имаат намера до крај да се борат додека постои таа шанса. За Тампа денес пичер е Рамирез со скор 10-5 и 3.68 ЕРА. Рамирез е слаб на гостински терен сезонава, но денес би требало да биде далеку помотивиран. За Балтимор пичер денес е Гусман со скор 2-6 и 4.39 ЕРА, но на домашен терен има 2.19 ЕРА. Статистиката и коефициентот велат дека Балтимор е во предност на денешниот натпревар да обезбеди победа, но мотивираноста кај Тампа би требало да биде одлучувачки фактор. Коефициентот на гостите од 2.1, во некои кладилници е спуштен и на 1.8.

Оукленд ЛА Енџелс 1 и (< 7)

За последнопласираниот Оукленд денес најдобриот пичер во А.Лига, Сони Греј, со скор 12-6 и 2.13 ЕРА. За Енџелс денес исто добар пичер, Хини, со скор 5-2 сезонава и 3.11 ЕРА, но во кариерата против Оукленд, на 10 натпревари има 2.6 ЕРА. Се очекува натпревар со малку поени.

Гофа/Теим Расел/Јанг 1

Паире Илхан (+3.5 сета)

Задар Горица Х2

Веље Хобро 1

Јапонија (-66.5) Тајланд 1

Колштад Халден Х2

Објавено на :
02 / Sep / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување