СПОРТФРЕШ РАЗМИСЛУВАЊЕ - 12.08.2015

lang="MK" xml:lang="MK">Безбол

lang="MK" xml:lang="MK">Чикаго Лос Анџелес 2 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
Лос Анџелес со подобар пичер ќе ја прекине серијата од 5 последователни порази од Чикаго.

lang="MK" xml:lang="MK">Торонто Оукленд 2 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
Изненадување. Во временски период од 17 часа Торонто и Оукленд ќе ги одиграат 3-от и 4-от меѓусебен натпревар во серијата и за разлика од првите 2, Торонто нема да има голема предност што се однесува до пичерите, така што победа на Оукленд на 3 коефициент на 1 од овие натпревари е исплатлив ризик.
Торонто е во серија од 9 победи во МЛБ, серијата некогаш мора да прекине, а најубаво е кога ќе ја прекинеме на убав коефициент.

lang="MK" xml:lang="MK">Ракомет

lang="MK" xml:lang="MK">Хрватска (У19) Катар (У19) Т1 -26.5 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
Катар на првенството прими 21, 19 и само 25 голови од првиот фаворит Данска.

lang="MK" xml:lang="MK">Тенис

lang="MK" xml:lang="MK">Лучич Винчи 2 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
После 6:0 6:0 вчера против Кнап, мора да се провери формата на Винчи, посебни кога ќе ни дадат солиден коефициент.

lang="MK" xml:lang="MK">Чилич Томич 1 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
Цел свет ја типува 1, па да не излезе дека не сме Ви ја кажале. Ние нема да ја ставиме во ниедна комбинација, бидејќи кладилниците чекаат вакви залетувања на типстерите.

lang="MK" xml:lang="MK">Фудбал

lang="MK" xml:lang="MK">Базел Тун 1 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
Јанг Бојс Лугано 1
И за двете утакмици нема што да се каже, се работи за голема разлика во квалитет помеѓу домаќинот и гостинот.
Јанг Бојс посебно мора да се посвети на првенството и да врзе 2 победи сезонава.
Тун со мислите би требало да бидат во плејофот од Лига Европа.

lang="MK" xml:lang="MK">Марибор Цеље 1 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
И двете екипи имаат слаба одбрана, многу лесно може да биде и 3+.

lang="MK" xml:lang="MK">Марихам КТП 1 style="font-size: 12.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; mso-ansi-language: MK;" lang="MK" xml:lang="MK">
КТП не знаат да ја затресат мрежата, само 13 гола на 21 натпревари сезонава.
Денес дополнително без голманот Пиаранта (20 натпревари) и дефанзивецот Гелдерен (20 натпревари)

lang="MK" xml:lang="MK">Од Србија може да се проба:
Црвена Звезда Чукарички Х2
Борац Јавор Х
Нови Пазар Металац - 1
Рад Млаост 1

Објавено на :
12 / Aug / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување