СПОРТФРЕШ РАЗМИСЛУВАЊЕ: Сондерјиске - Есбјерг

Сондерјиске - Есбјерг - 1

Коефициентот на Сондерјиске во светските кладилници во последните 24 часа падна од 1.8 на 1.57.

Кај нас сеуште некаде може да се уплати на 1.75.

На последните 3 меѓусебни средби со Есбјерг победува екипата на Сондерјиске и тоа сите на гостински терен.

На 6 кола до крајот, Сондерјиске сеуште има теоретски шанси за шампионската титула, бидејќи 4 од тие натпревари ги игра на домашен терен.

Сондерјиске постигнува најмалку 2 гола и игра ГГ 3+ на последните 4 првенствени натпревари и при тоа победува на последните 3 од тие натпревари.

Есбјерг не е во зоната за испаѓање и нема постигнато гол на 3 од последните 4 натпревари во првенството.

Есбјерг на денешниот натпревар ќе игра без 6 битни стартери, меѓу кои се и двајцата суспендирани централни дефанзифци Полсен и Стендруп.

Објавено на :
06 / May / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување